Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Wydarzenia 2017.1

Warsztat Terapii Zajęciowej

III Mazowieckie Targi Ekonomii Społecznej
Warszawa, 06.06.2017

6 czerwca w Warszawskim Blue City odbyły się "Mazowieckie Spotkania z Ekonomią Społeczną. Braliśmy udział zarówno w targach, gdzie wystawialiśmy swoje prace, jak również uczestniczyliśmy w konferencji. Jednak najważniejszym punktem programu było dla nas wręczenie przez Panią Elżbietę Lanc- Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Panią Barbarę Kucharską- Zastępcę Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej wyróżnień podmiotom ekonomii społecznej oraz osobom i instytucjom wspierających ekonomię społeczną na Mazowszu. Nasz Warsztat dostał wyróżnienie "Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2017" dla najlepiej funkcjonujących podmiotów ekonomii społecznej pod kątem ich widoczności i podmiotowości. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do wielkiej dumy.

WsteczPlayDalej


Rehabilitacja zawodowa-cieśla stolarz.

Jaworek, 13.06.2017

W ramach rehabilitacji zawodowej mieliśmy okazję poznać pracę cieśli- stolarza. Budowlańcy opowiedzieli nam o swojej pracy. Zaprezentowali wykonywanie konstrukcji drewnianych stosowanych w budownictwie. Łączenie poszczególnych elementów za pomocą materiałów takich jak: gwoździe, śruby, jarzma, klamry, ściski stalowe itp. Ponadto zaprezentowali sposób doboru drewna do danej konstrukcji (budowa domów, altan, pomieszczeń gospodarczych w szkielecie drewnianym) a także metody
wykonywania szalunków.


Dyplom dla Naszego Warsztatu za udział w akcji "Nakrętka".


Rehabilitacja zawodowa- kosmetyczka
Jaworek, 23.06.2017

23 czerwca Warsztat odwiedziła pani kosmetyczka- specjalistka od stylizacji paznokci. Poznaliśmy techniki pielęgnacji dłoni, malowania paznokci jak i zdobienia. Uczestniczki miały okazję skorzystać z jej usług.


Spotkanie z rodzicami

Węgrów, 17.07.2017

Spotkanie integracyjne z uczestnikami i ich opiekunami. Był to czas rozmów i bliższego poznania się. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Wycieczka rowerowa

5-6.09.2017

Zorganizowaliśmy dwudniową wycieczkę rowerową - "Szlakiem krzyży i kapliczek przydrożnych powiatu węgrowskiego". Pogoda nas nie rozpieszczała ale nikogo nie zniechęciła do przygody z rowerem. Mimo zmęczenia i deszczu wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Poznaliśmy namiastkę historii powiatu węgrowskiego.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Festyn w Łochowie

Łochów, 10.09.2017

Byliśmy na festynie integracyjnym "Otwórz oczy" w Łochowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Jacy? Tacy?. Prowadziliśmy otwarte zajęcia z pirografii i prezentowaliśmy swoje prace i wyroby.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


10-lecie MOW-u

Jaworek, 28.09.2017

W tym roku przypada 10-cio lecia oraz nadania imienia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Wiązanki

Jaworek, Październik

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych z tej okazji pracownie ceramiczno-plastyczna i rękodzieła artystycznego przygotowują wiązanki. Niektóre z nich:

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Wypalanki

Jaworek, październik

Nasze prace z pirografii, które powstają w pracowni technicznej.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


MAKRAMA
Jaworek,
Prace zrobione techniką węzłów makramowych.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Spartakiada
Węgrów, 18.11.1017


Braliśmy udział w spartakiadzie " Dam z siebie wszystko" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i osobom dorosłym w tym Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym z Niepełnosprawnością - "DOM" w Miedznie. Zawody sportowe odbyły się w Hali Sportowej SOSwW w Węgrowie. Wróciliśmy szczęśliwi z pucharem i medalami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Bal Andrzejkowy
Węgrów, 29.11.2017Na zaproszenie SOSwW w Węgrowie byliśmy na dyskotece Andrzejkowej. Braliśmy udział w wróżbach: lanie woskiem, losy, wspólna zabawa. Czekał na nas również słodki poczęstunek. Dziękujemy za mile spędzony dzień.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Boccia
Węgrów, 04.12.2017Zorganizowaliśmy Międzyszkolny Turniej Bocci w SOSwW w Węgrowie. Projekt "Sport sposobem na integrację społeczną" został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Kiermasz Bożonarodzeniowy
Węgrów, 18.12.2017Braliśmy udział w Kiermaszu na Rynku w Węgrowie.Prezentowaliśmy swoje prace i wyroby.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Spotkanie opłatkowe
Jaworek, 19.12.2017


Wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne. Wychowankowie MOW-u przygotowali Jasełka. Podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok. W nagrodę, za dobre zachowanie odwiedził nas Mikołaj z workiem prezentów.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego