Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Pielgrzymka do Rzymu 2011

Warsztat Terapii Zajęciowej

W dniach 03.02.2011 - 11.02.2011 uczestnicy WTZ "Jawor" w Jaworku udali się na pielgrzymkę do Włoch, która już na zawsze pozostanie w ich pamięci. Dla wielu z nich ten wyjazd był spełnieniem marzeń, czymś na co od bardzo dawna czekali. Chcielibyśmy podzielić się wrażeniami i widokami jakie tam widzieliśmy.

5 luty 2011r.
Asyż - "Miasto Pokoju" taką nazwę nadał mu Jan Paweł II 27 października 1986 roku kiedy spotkał się z przedstawicielami wszystkich religii oraz Wspólnot Chrześcijańskich. Zwiedziliśmy tam: Bazylikę Św. Franciszka i Św. Klary, Kościół Nowy, Rynek Miejski, Bazylikę Santa Maria degli Angeli. Asyż to małe, spokojne miasteczko, które można przejść spokojnym krokiem w 20 minut. Bardzo zadbane i spokojne miasteczko gdzie przeważają budowle zbudowane z piaskowca i jasnego kamienia.

Rzym

Dnia 6 lutego 2011 w niedzielę udaliśmy się do Watykanu na Anioł Pański. Coś co każdy może oglądać każdej niedzieli w telewizji mogliśmy zobaczyć na własne oczy. Wzięliśmy udział w Modlitwie z tysiącami osób zebranymi na polacu Św. Piotra.
Następnie zwiedzaliśmy obiekty leżace na terenie Watykanu i poza nim. Zwiedziliśmy Zamek Św. Anioła, obecną rezydencję Papieża, Panteon, Święte Schody, Plac Piazza Novana, Fontannę di Trevi, Plac Hiszpański, Bazylikę Św. Jana na Lateranie.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

W kolejnym dniu naszej pielgrzymki najważniejszym punktem programu było uczestnictwo we Mszy Świętej przy Grobie Ojca Świętego Jana Pawła II.
Później podziwialiśmy Muzeum Watykańskie gdzie zgromadzone są najbogatsze kolekcje dzieł sztuki z całego świata

WsteczPlayDalej

Monte Cassino to nazwa wzgórza o wysokości niewiele ponad 500 m.n.p.m. w Apeninach Środkowych, pomiędzy Rzymem a Neapolem.
U jego podnórza powstało miasto Cassino, a na szczycie dumnie stoi klasztor Benedyktynów. dla Polaków Monte Cassino tomiejsce znaczące, gdyż znajduje się tu cmentarz polskich żołnierzy walczących w II Wojnie Światowej. Na cmentarzu spoczywają prochy m.in generała Władysława Andersa.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Ostatniego dnia pobytu w "Wiecznym Mieście" byliśmy na audiencji u Papieża Benedykta XVI, obejrzeliśmy Forum Romanum, Kapitol, Amfiteatr Flawiuszy (Koloseum), Więzienie Mamertyńskie - więziono tam Św. Piotra, Bazylikę Św. Piotra gdzie spoczywa Papież Polak, Kolumnę Trajana

WsteczPlayDalej

Ósmego dnia pobytu na ziemi włoskiej opuściliśmy Rzym i udaliśmy się do Padwy. Miasta znanego z najstarszeg uniwersytetu w Europie. Naszym celem była jednka Bazylika Świętego Antoniego w Padwie. Miejsca, do którego przyjeżdża wiele osób z prośbą o uzdrowienie.
Przy grobowcu świętego wywieszane są podziękowania tych, których prośba została spełniona.

WsteczPlayDalej
Idź na górę strony

Powrót do treści | Wróć do menu głównego