Dzialania - archiwum 2014

"Dzień Wolności" w Jaworku

Dnia 3 czerwca 2014 roku w Jaworku odbyła się uroczystość "Dnia Wolności". Zaproszeni goście zobaczyli występ artystyczny wychowanków MOW pt. "Historia polsko - niemieckich skoków". Następnie rozwiązano i wręczono dyplomy oraz wyróżnienia za prace wykonane w ramach konkursu regionalnego "Ulotka promująca życie bez narkotyków".
W daleszej części uroczystości zaproszeni goście mogli wykazać się świetną pamięcią i wygrać cenne nagrody. Przeprowadzony został konkurs "Życie na kartki", w którym mogliśmy dowiedzieć się np. ile kosztowało jedzenie, jak za nie płacono, co można było kupić za tzw. "kartki" i wiele innych ciekawych (młodemu pokoleniu nieznanych) rzeczy.
Nie zabrakło też atrakcji plenerowych. Chętne osoby po zgłoszeniu wzięły udział w konkursie sportowym - skok przez mur i płot. Równocześnie na murze przypominającym "mur berliński" powstało graffiti, którego efekt końcowy możecie Państwo zobaczyć w galerii poniżej.
Całość imprezy zwieńczyła wspólna zabawa przy muzyce oraz grillowanie.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Razem bezpieczniej

Razem bezpieczniej - to tytuł projektu realizowanego w okresie 22.10.2014 - 31.12.2014 przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "JAWOR" na rzecz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.
Celem przedsięwzięcia była m. in.: promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, podniesienie bezpieczeństwa w placówce, wzrost kompetencji wychowawczych dla pedagogów, warsztaty dla wychowanków dotyczące praw i obowiązków, eliminowania agresji itp.
Dużą radością były były: wyjazd terapeutyczny do Stadniny koni RUDNIK, zajęcia sportowe oraz 4 - dniowy pobyt w górach.
Środki finansowe na realizację projektu otrzymaliśmy od Wojewody Mazowieckiego, za pośrednictwem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

"Wyprawa po rozum do głowy"

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Jawor" w Jaworku w dniach 29.04.2014 r. do 27.06.2014 r. realizuje
projekt
"Wyprawa po rozum do głowy" na rzecz wychowanków MOW. Projekt dofinansowany został ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Główne cele projektu to m. in.: promocja wolontariatu, aktywnego stylu życia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom.
W ramach projektu Beneficjenci odwiedzili schronisko dla zwierząt w Celestynowie oraz Stadion Narodowy w Warszawie.
Ponadto realizowaliśmy swoje pasje i zainteresowania m. in.: w dziedzinie grafitti, opanowywaliśmy sztukę savoir - vivre pod kierunkiem szefa kuchni w Domu Polonii w Pułtusku. W miejscach tych zapoznaliśmy się z zasadami pracy wolontariuszy.