Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Archiwum 2015

Warsztat Terapii Zajęciowej

Wolę żyć - Teatr Mądrego Widza
Wizyta w Centrum Kultury i Sztuki
im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach

11 lutego 2015r wybraliśmy się na do Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach. Zaprezentowany został tam spektakl pt:: "Wolę żyć" Teatru Es. Przedstawienie powstało na motywach książki Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki". Jego celem było uświadomienie młodym ludziom szkodliwości zażywania narkotyków. Reżyserem "Wole żyć" jest Waldemar Koperkiewicz. Po spektaklu nastąpiła dłuższa chwila refleksji. Jeden z byłych narkomanów opowiadał jak łatwo jest popaść w nałóg i ile można stracići. Mówił też o trudnościach związanych z wyjściem z nałogu i stawianiu czoła zwyczajnemu, codziennemu życiu.

Wizyta pszczelarza w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Jaworku
18 II 2015


18 Lutego 2015r odwiedził nas pszczelarz z Grębkowa. Przedstawił genezę i historię powstania swojego zawodu oraz uświadomił jak ważne w naszym życiu są pszczoły i ich dary. Dowiedzieliśmy się wiele o różnych rodzajach miodów, ich właściwościach i zastosowaniu. Podczas zajęć praktycznych mogliśmy samodzielnie ubrać się w strój pszczelarza i poznaliśmy proces wytwarzania miodu.

Powitanie wiosny
20 III 2015r

Korzystając ze słonecznej pogody postanowiliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę.
Aby wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, pracownia rękodzieła artystycznego przygotowała Marzannę. Kukłę podpaliliśmy a następnie wrzuciliśmy do pobliskiego jeziora, tym samym uznając nastanie upragnionej wiosny.

Kiermasz wielkanocny w Węgrowskim Ośrodku Kultury
Węgrów 27 III 2015r

27 marca 2015r mogliśmy zaprezentować nasze prace i wyroby na Kiermaszu Wielkanocnym w Węgrowskim Ośrodku Kutury.
Oprócz pisanek, baranków, palm wielkanocnych zaprezentowane były tam mazurki, miody oraz wyroby wędliniarskie, które zpewnością zagoszczą na naszych stołach wielkanocnych.

Kiermasz ten rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Można kupić tam ciekawe przedmioty, ale również porozmawiać z ludowymi twórcami, tworzącymi piękne i niepowtarzalne przedmioty i dekoracje.

Wielkanoc 2015
1 IV 2015r

1 Kwietnia odbyło się w naszym warsztacie uroczyste śniadanie wielkanocne.
Jest to tradycja warsztatowa i towarzyszy jej podniosły, wyjątkowo świąteczny i rodzinny klimat.
Uroczystość rozpoczęła kierownik warsztatu dziekując zarówno rodzicom, uczestnikom i jak kadrze za trud i pracę włożoną w przygpotowanie śniadania wielkanocnego. Pani kierownik złożyła życzenia nam i naszym bliskim, następnie po odczytaniu fragemntu Pisma Świętego zasiedliśmy do spożywania potraw przygotowanych przez pracownię gospodarstwa domowego. Teraz pozostało nam już tylko czekać na prawdziwą wiosnę!!!

Wizyta Klubu Seniora w Jaworku
29IV 2015r

W dniu 29 kwietnia 2015r odwiedzili nas członkowie Klubu Seniora w Grębkowie. Mieliśmy okazję zaprezentować nasze pracownie, wytwory, a także wspólnie porozmawiać o dalszej współpracy, która zapowiada się bardzo obiecująco. Nawet nie spostrzegliśmy, jak szybko minął czas i musieliśmy się pożegnać.

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wyszkowie
30 IV 2015r

Tuż przed majówką urządziliśmy wspólne grillowanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Wyszkowie. Zaprezentowaliśmy swoje pracownie. Uczniom najbardziej do gusty przypadła sala rehabilitacyjna, w której szukali różnic i podobieństw miedzy lekcjami w-f a zajęciami rehabilitacynymi. Po poczęstunku przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia plastyczne z wykorzystaniem elementów wyklejania kolorowym piaskiem.

Wycieczka na Litwę
11V-15V 2015

W dniach 11-15 maja br. byliśmy na wycieczce autokarowej Polska- Litwa. Pierwszego dnia dojechaliśmy do Augustowa, gdzie zwiedzaliśmy okolicę. Następnego dnia wybraliśmy się do Połągi. Zwiedziliśmy tam Pałac Tyszkiewiczów, w którym znajduje się muzeum bursztynu. Potem spacerowaliśmy po parku botanicznym i po molo nad Morzem Bałtyckim. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy starówkę w Kłajpedzie, przepłynęliśmy promem na Mierzeje Kurońską, odwiedziliśmy Delfinarium gdzie mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu delfinów. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Kowno. Zobaczyliśmy tam Zamek z XIIIw., położony w trójkątnym „międzyrzeczu”, Dom Perkuna - XI- wieczny zabytek architektury późnogotyckiej na Litwie, Ratusz „Biały Łabędź” - symbol miasta, oraz Katedrę św. Piotra i Pawła – największy gotycki zabytek na Litwie. 15 maja zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów i mogliśmy pochwalić się naszą eskapadą najbliższym.

C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\litwa 6.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\lit 1.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\litwa 2.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\litwa 3.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\litwa 4.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\litwa 5.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\wycieczka 5.2015\na strone\litwa 7.JPG
Error File Open Error

Wizyta w gospodarstwie ogrodniczym w Grębkowie
2 lipiec 2015r

Tuż przed naszą przerwą urlopową wybraliśmy się do gospodarstwa ogrodniczego Pani Knap, w celu odbycia rehabilitacji zawodowej. Poznaliśmy tam podstawy pracy rolnika i ogrodnika, w tym ich zakres obowiazków. Mogliśmy także spróbować własnych sił podczas zbioru i czynności pielęgnacji ogórków, papryki i innych warzyw szklarniowych.

C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\szklarnia\szklarnia1.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\szklarnia\szklarnia3.JPG
Error File Open Error

Spektakl ''W Bacówce"
16 październik 2015r

W odwiedziny do naszego WTZ przyjechała grupa aktorów teatralnych ze spektaklem "W Bacówce".
Zabawne przedstawienie szczególnie przypadło nam do gustu, gdyż sami braliśmy w nim udział. Aktorzy w groteskowy sposób zaprezentowali prawdziwe góralskie wesele.


C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\Kierownik 010.jpg
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\Kierownik 012.jpg
Error File Open Error

"Dzień gier bez prądu"
25 listopad 2015r

25 listopada nasz WTZ wraz z uczesnikami ŚDS w Miedznie i WTZ w Sokołowie Podlaskim uczestniczył w "Dniu gier bez prądu", zorganizowanym przez MOW w Jaworku.
Uczestnicy projektu brali udział w licznych konkursach, grach oraz łamigłówkach.
Głównym założeniem przedsięwzięcia było pokazanie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, bez konieczności przesiadywania przed komputerem.

C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\Kierownik 006.jpg
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\Kierownik 008.jpg
Error File Open Error

Spotkanie Wigilijne
21 grudzień 2015r

Wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy przedstawicieli władz oraz rodziców. Przłamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności.
Tegoroczna wigilia była niezwykła, gdyż było to spotkanie "pod chmurką". Potrawy spożywane były wokół palącego się ogniska, co tworzyło niepowtarzalny i świąteczny klimat. Całą uroczystość uświęciła wizyta wytęsknionego Mikołaja.

C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\DSC05496.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\DSC05497.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\DSC05498.JPG
Error File Open Error
C:\Documents and Settings\WTZ Jawor\Pulpit\do strony\DSC05489.JPG
Error File Open Error

Powrót do treści | Wróć do menu głównego