Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Archiwum 2010

Warsztat Terapii Zajęciowej

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10 stycznia 2010Uczestnicy i pracownicy Naszego warsztatu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również dołożyliśmy swoją cegiełkę. Podarowaliśmy na rzecz Orkiestry dwie prace plastyczne, które wykonali Nasi uczestnicy. Podczas finału licytowano przedmioty przekazane przez węgrowskich artystów, sportowców oraz mieszkańców. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się, obrazy, zdjęcia, prace plastyczne, wyroby rękodzieła ludowego, kalendarze i wiele innych.

Jarmark Wielkanocnych Tradycji
20-21 marca 2010


Jak co roku wzięliśmy udział w Jarmarku Wielkanocnych Tradycji, który odbył się w Siedlcach w Centrum Handlowym „Arche”. Targi te zgromadziły 60 wystawców. Na Jarmarku prezentowane były takie wyroby, jak: rzeźba ludowa i sakralna, płaskorzeźba oraz pisanki wykonane techniką decoupage, metodą drapaną i szydełkową. Były też stoiska z potrawami regionalnymi i świątecznymi. Nasz warsztat wystawił również wyroby użytku codziennego oraz zdobnicze, m.in.. drapanki, kompozycje przestrzenne w szkle, biżuteria i wiele innych.

Piękny gest nowożeńców
6 kwietnia 2010


Państwo Aneta i Mariusz wpadli na wspaniały pomysł. Postanowili, by na swoim ślubie goście zamiast kwiatów przynosili artykuły szkolne. Z racji tego, że na weselu było dużo gości zebrali dużo darów. Były to m.in.: zeszyty, długopisy, flamastry, piórniki, plastelina, kredki, temperówki, gumki, farbki szkolne i wiele innych niezbędnych artykułów przydatnych do funkcjonowania naszego warsztatu. Upominki te postanowili przekazać naszej placówce.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce.


W hołdzie ofiarom
10 kwietnia 2010

Dnia 10 kwietnia 2010 o godzinie 8.56 rozbił się prezydencki samolot TU 154-M. Na pokładzie było 96 osób, w tym para prezydencka. Postanowiliśmy złożyć hołd tragicznie zmarłym. Dnia 15 kwietnia udaliśmy się do Pałacu Prezydenckiego, by tam zapalić świeczkę i złożyć kwiaty. Nie ma takich słów, którymi można by opisać ten ból dla nas wszystkich, Polaków - patriotów.

Tłumy Polaków przed Pałacem Prezydenckim

VIII Festyn Archeologiczny w Liwie
2 maja 2010


W tym roku festyn ten był poświęcony i upamiętniał 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Jak zawsze można było z bliska pooglądać życie rycerstwa średniowiecznego. Odbył się pokaz walk, bitwy, potyczki rycerzy pieszych i konnych. Nasi uczestnicy brali udział w interaktywnych warsztatach i pokazach dawnego rzemiosła. Wszystkim impreza bardzo się podobała, mamy związane z nią miłe wspomnienia.
Obejrzeliśmy także wystawę okolicznościową dotyczącą bitwy pod grunwaldem i ówczesnej sztuki wojennej.


Wycieczka w Karkonosze
Wrocław – Karpacz – Skalne Miasto
04–07 maja 2010


W dniach 4-7 maja byliśmy na wycieczce. Tym razem poznawaliśmy uroki Gór Karkonoskich, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej.
Pierwszym Naszym przystankiem był Wrocław, tam obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. Widok tego dzieła był niesamowity, wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego realności.
Kolejny dzień spędziliśmy w Czechach, gdzie zwiedziliśmy Skalne Miasto – są to masywy skalne z piaskowca, które przez wieki uformowały się w ciekawe rzeźby skalne. Następnie spacerowaliśmy po Zoo Safarii w Dvr Kralove. Podziwialiśmy tam wiele gatunków zwierząt pochodzących z Afryki.

Skalne Miasto w Czechach

Trzeciego dnia Naszego pobytu zwiedzaliśmy atrakcje Szklarskiej Poręby – Chatę Walońską oraz Leśną Hutę Szkła, gdzie odbyły się zajęcia z rehabilitacji zawodowej. Następnie zwiedzaliśmy Świątynię Wang – jest to kościół zbudowany bez wykorzystania gwoździ.
Ostatniego dnia wycieczki w drodze powrotnej do Węgrowa odwiedziliśmy miejsce zwane Domkami Tkaczy Śląskich. Kiedyś w tych domkach mieszkali sławni na całą Europę tkacze.

Integracyjny Dzień Dziecka
1 czerwca 2010


Dnia 01.06.2010 wspólnie z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku zorganizowaliśmy Dzień Dziecka.
Na imprezę zostali zaproszeni też najmłodsi mieszkańcy naszej miejscowości. Braliśmy udział w zawodach sportowych, tańczyliśmy oraz śpiewaliśmy nasze ulubione piosenek z płyt karaoke. Urządziliśmy także wspólnego grilla. Niesamowitą atrakcją było malowanie twarzy-mogliśmy przeobrazić się w wymarzoną postać. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Gminne Zawody w Piłce Nożnej
16 czerwca 2010


Tego dnia odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej. Uczestnicy Naszego Warsztatu brali czynny udział w tej imprezie jako kibice oraz jeden
z naszych instruktorów sędziował w meczach.
Udział wzięły trzy drużyny. Pierwszą drużynę stanowili uczniowie MOW-u i młodzież z Jaworka, drugą byli uczniowie Zespołu szkół w Wierzbnie, trzecią zaś tworzyli uczniowie z Gimnazjum w Krypach (gm. Wierzbno). Turniej wzbudził duże zainteresowanie zarówno uczestników WTZ jak
i mieszkańców Jaworka.
Zawody wygrała drużyna z Jaworka, drugie miejsce przypadło młodzieży z Kryp, zaś trzecie uczniom szkoły z Wierzbna. Każda drużyna dostała dyplom z podziękowaniem za udział w zabawie oraz nagrody w postaci słodyczy.


XV Międzynarodowy Konkurs poetycki „O wstęgę Orzyca”
15 czerwiec 2010


Na tegoroczny konkurs poetycki 105 poetów przysłało 315 wierszy.
Jury w tym roku miało twardy orzech do zgryzienia. Poziom wierszy bowiem był bardzo wyrównany, jury nie było w stanie przyznać pierwszej nagrody. Wyróżniono wielu autorów.
Wiersze były oceniane w następujących kategoriach:
- szkoły podstawowe
-gimnazjum i szkoły ponad gimnazjalne,
- pozostali autorzy
- osoby niepełnosprawne
Nasz Warsztat reprezentowała
Monika Ufnal, jej utwory zostały wyróżnione przez jury. Po konkursie gratulacje złożył jej osobiście burmistrz miasta Makowa Mazowieckiego, gdyż jej wiersze szczególnie jemu się spodobały. Jesteśmy dumni z naszej uczestniczki!!!


Życie ludzkie składa się
z prawd i kłamstw,
Otwartych okien i żelaznych krat,
z pustych rąk i złamanych serc.
Ze szczerego śmiechu i wielkich łez.
Z czego jeszcze?
żyjąc dalej przekonasz się...

Wizyta wMultikinie„Ciemna Park”
i Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym
01 lipiec 2010


Park - kino, w którym widz aktywnie uczestniczy w programach tematycznych realizowanych w sześciu salach kinowych poprzez zsynchronizowane z obrazem i dźwiękiem efekty specjalne pojawiające się w salach. Programy Cinema Park dostarczają niezapomnianych wrażeń. Ruch foteli w sali ruchu, technologia trójwymiarowa w sali 3D,
efekty świetlne w sali muzyki czy interaktywna gra, w której wyłania się zwycięzcę zapewniają rozrywkę, której doświadczysz tylko u nas. Obecnie w Cinema Park wyświetlane są następujące programy tematyczne: 4 Żywioły, Wszystko o Człowieku, Podróże Kosmiczne, Królestwo Zwierząt. Nasz warsztatbrał udział w programie „Królestwo Zwierząt” Dowiedzieliśmy się jak ważnym elementem naszego ekosystemu są zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Nauczyliśmy się jak chronić ich naturalne środowisko isame. Nasz świat jest pełny wspaniałych zwierząt!

W Ogrodzie Zoologicznym spędziliśmy czas bardzo ciekawie. Pogoda nam dopisywała. Widzieliśmy mnóstwo zwierząt, miedzy innymi: małpy, słonie, lwy, hipopotama itd. Odwiedziliśmy także nowo powstałe oceanarium, podziwialiśmy rekiny i płaszczki. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się terrarium, miejsce zamieszkania gadów.
Wycieczka do Pułtuska
17 sierpień 2010


Tego dnia udaliśmy się do XV wiecznego zamku w Pułtusku, który dawniej był stolicą Biskupów Płockich. Położony jest on na skraju Puszczy Białej nad rzeką Narwią. Zamek wywarł na nas ogromne wrażenie. Wzięliśmy również udział w wykładzie na temat kulturalnego zachowania się przy stole. Zdobyliśmy wiedzę z zakresu eleganckiego składania serwetek. Poznaliśmy historię sztućców. Kelner pokazał nam zasady nakrywania do stołu. Po zakończonym wykładzie mieliśmy możliwość zastosowania zdobytych wiadomości - zjedliśmy obiad w Restauracji Karmazynowej.
Zapoznaliśmy się także ze specyfiką pracy kelnera.
Niewątpliwą atrakcją tego wyjazdu był rejs gondolami, na których można było podziwiać przyrodę nad Narwią. Bardzo miło wspominamy wyjazd do tego pięknego miejsca.

Idź na górę strony

Powrót do treści | Wróć do menu głównego