Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Wydarzenia 2016.1

Warsztat Terapii Zajęciowej

Wizyta w fabryce szklanych ozdób choinkowych
Otwock, 17 X 2016r

17 października wybraliśmy się na warsztaty zdobienia bombek do rodzinnej fabryki ozdób choinkowych Silverado w Otwocku. Zaprezentowano nam krok po kroku jak powstają bombki, począwszy od pracy dmucharzy szkła, poprzez pracę srebrzenia a skończywszy na zdobieniu tych ozdób. Na końcu mieliśmy przyjemność spróbować swoich sił przy zdobieniu bombek choinkowych.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Hubertus w Węgrowie
Węgrów, 23 X 2016r
Uczestniczyliśmy w obrzędach Hubertusa. Już po raz ósmy w Węgrowie odbyło się święto – Hubertusa Węgrowskiego, na którym zgromadzili się myśliwi, leśnicy i jeźdźcy . To uroczystość dwudniowa, pierwszego dnia odbyło się „Polowanie Hubertowskie”. Drugiego zaś „Parada św. Huberta”, po czym odprawiona została uroczysta, polowa, hubertowska Msza św. Po mszy zostały wręczone odznaczenia za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej.


Wiązanki
Jaworek, 26 X 2016r
Jak co roku na warsztatach robimy wiązanki na uroczystość "Wszystkich Świętych".Tak też i w tym roku uczestnicy pracowni ceramiczno-plastycznej i rękodzieła artystycznego wykonali piękne wiązanki.

C:\Users\JA\Desktop\wiązanka (2).jpg
Error File Open Error
C:\Users\JA\Desktop\wiązanka (3).jpg
Error File Open Error
C:\Users\JA\Desktop\wiązanka (4).jpg
Error File Open Error
C:\Users\JA\Desktop\wiązanka.jpg
Error File Open Error

Konkurs-Regionalny Piernik Świąteczny
Grębków, 09 XII 2016r
Konkurs i warsztaty odbyły się w Grębkowie.Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku, Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Jawor" w Jaworku zorganizowali warsztaty w których brali udział nasi uczestnicy jak również wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Jaworka, uczniowie z gimnazjum z Grębkowa, z Trzebuczy i z Wierzbna.Wszyscy byli bardzo zaangażowani w swoją pracę, uczestnicy dekorowali pierniczki przygotowane wcześniej przez organizatorów.Zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu, zaś wszyscy uczestnicy warsztatów dostali podziękowania za udział.

Spotkanie opłatkowe
Jaworek, 20 XII 2016r

Wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy przedstawicieli władz oraz rodziców.Pięknym elementem podtrzymania bożonarodzeniowej tradycji były Jasełka przygotowane przez wychowanków MOW-u. Moc ciepłych słów otrzymaliśmy od przedstawicieli władz. Przłamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności.
Tegoroczna wigilia odbła się jak w tamtym roku "pod chmurką". Potrawy spożywane były wokół palącego się ogniska, co tworzyło niepowtarzalny i świąteczny klimat. Całą uroczystość uświęciła wizyta wyczekiwanego Mikołaja.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego