Dzialania - archiwum 2013

Półkolonie 2013

W okresie od 29 czerwca do 23 lipca 2013 roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Jawor" prowadziło półkolonie pt.
"Wygrać z nudą". Wypoczynek dofinansowany był ze środków Wojewody Mazowieckiego reprezentowanego przez Mazowieckie Kuratotium Oświaty, w ramach umowy 1 / DS / 2013.
Podczas wypoczynku młodzież mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania m. in. sportowe (wyjazd na basen, rozgrywki piłkarskie, turystyka rowerowa, jazda konno, artystyczne (witraż, ceramika i wyroby z gliny, czerpanie papieru itp). Ponadto odwiedzili Farmę Iluzji oraz pobliskie miasteczka.
Młodzież w atrakcyjny i bezpieczny sposób spędziła wakacje, za co dziękuje Wolontariuszom i Darczyńcom.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Dzień Niemiecki Stowarzyszenia "JAWOR"

Dzień Niemiecki to piknik zorganizowany pod patronatem Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem była popularyzacja wiedzy o sąsiednim kraju.
Tego typu przedsięwzięcia organizowane są w tym roku od 3 do 17 czerwca zarówno w Polsce jak i w Niemczech.
Młodzież mogła wziąć udział w następujących konkursach:

• „Niemieckie smaki”,
  • strój w barwach niemieckiej flagi,
  • wiedzy o niemieckiej motoryzacji.

Ponadto uczestnicy mogli dowiedzieć się o niemieckich zwyczajach z prezentacji multimedialnej „Sąsiad zza Odry”, przygotowanej przez WTZ w Jaworku.
Dużo radości dostarczyła współczesna wersja niemieckiej bajki „Kopciuszek” w wykonaniu wychowanków MOW w Jaworku.
Gromkimi brawami nagrodzono dzieci z Przedszkola nr 1 w Węgrowie za przedstawienie pt „Brzydkie kaczątko”.
Najciekawsze stroje czerwono – żółto – czarne zaprezentowali podopieczni ŚDS w Miedznej. Spotkaniu towarzyszyły:

• degustacja potraw niemieckiej kuchni,
  • malowanie twarzy (bohaterowie europejskich bajek),
  • konsultacje w sprawie niemieckich samochodów,
  • zabawy przy muzyce.

Każda placówka uczestnicząca w pikniku otrzymała gadżety i materiały edukacyjne.
Organizacja przedsięwzięcia "Dzień Niemiecki" możliwa była dzięki pomocy:

• wolontariuszy,
  • Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży,