Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Wydarzenia 2016

Warsztat Terapii Zajęciowej

Spotkanie z Panią Haliną Kunicką
Grębków, 12 I 2016r

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Grębkowie braliśmy udział w spotkaniu z Haliną Kunicką.
Imprezę rozpoczęły występy uczniów szkoły w Grębkowie, którzy wykonywali piosenki tej artystki. Następnie obejrzeliśmy reportaż o życiu i twórczości piosenkarki. Uroczystość była jednocześnie prezentacją najnowszej książki o Halinie Kunickiej.

Wyjazd do teatru
Siedlce, 21 I 2016r

21 stycznia udaliśmy się do Siedlec na spektakl Teatru ES pt: "Kantata na cztery skrzydła" w reżyserii Waldemara Koperkiewicza.
„Kantata” jest opowieścią o dziewczynie, która pod wpływem ogromnego poczucia winy, pragnie odebrać sobie życie. Lecz oto… pojawiają się dwaj aniołowie usiłujący odwieźć ją od tego zamiaru.Więcej szczegółów nie zdradzamy i zachęcamy do obejrzenia spektaklu.
Następnie udaliśmy się do siedleckiego Zakładu Aktywizacji Zawodowej, w którym znaczną część kadry stanowią osoby niepełnosprawne. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda ich codzienna praca oraz miejsce gdzie przeprowadzana jest dla nich rehabilitacja ruchowa.

Wizyta na poczcie w ramach rehabilitacji zawodowej.
Grębków, 4 II 2016

Dnia 4 lutego 2016r. wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego w Grębkowie, w celu odbycia rehabilitacji zawodowej. Wyjazd miał na celu poznania tajników pracy pracowników poczty. Pani kierownik oprowadziła nas po placówce, pokazała miejsce sortowania listów i paczek, pokój doręczycieli i okienka nadawcze gdzie można dokonać wpłaty i wypłaty. Jedno z okienek jest oznaczone „dla niepełnosprawnych” jest niższe i szersze od pozostałych. Jest to znaczące udogodnienie dla takich osób jak my. Pani Kierownik poinstruowała nas jak prawidłowo wypełnić blankiety do wpłaty na konto jak i imienne, druki do nadania paczki ekonomicznej, priorytetowej itp. Podopieczni byli bardzo zainteresowani Urzędem pocztowym i z zaciekawieniem słuchali pani Kierownik Poczty. Otrzymaliśmy też podstawowe druki, które wypełnialiśmy w WTZ.

Kartki walentynkowe
Jaworek, 14 II 2016r

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami.

Koncert w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym
Jaworek, 25 II 2016rKoncert Full Power Spirit jest to zespół promujący muzykę z przesłaniem. Członkowie zespołu w trakcie koncertu opowiadają o wartościach chrześcijańskich i o swoich doświadczecniach życiowych.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - apel w MOW w Jaworku
Jaworek, 1 III 2016r

1 marca 2016 r, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajeciowej w Jaworku zostali zaproszeni przez wychowanków MOW na apel z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przedstawione nam zostały sylwetki bojowników o wolność w ówczesnej Polsce. Dowiedzieliśmy się kim była Danuta Śledzikówna (pseudonim Inka), Witold Pilecki (pseudonim Druh), Józef Franczak (pseudonim Lalek) czy Władysław Łukasiuk (pseudonim Młot).

Konkurs "Wielkanocny Kapelusz"
Jaworek, 16 III 2016r


W konkursie, który zainspirowany był amerykańską tracycją wzięły udział zespoły z okolicznych szkół i placówek. To integracyjne spotkanie było doskonałą formą poznania wielkanocnych zwyczajów z Czech, Irlandii, Anglii, Szwecji i Kurpii.

Kiermasz Wielkanocny w Węgrowskim Ośrodku Kultury
Węgrów, 18 III 2015r

18 marca 2016r zabraliśmy ze sobą ażurowe gęsie wydmuszki, jaja zdobione metodą sospeso i inne nasze wyroby na Kiermasz Wielkanocny w Węgrowskim Ośrodku Kutury.
Oprócz pisanek, baranków, palm wielkanocnych zaprezentowane były tam mazurki, miody oraz wyroby wędliniarskie, które z pewnością zagoszczą na naszych stołach wielkanocnych.

Kiermasz ten rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Można kupić tam ciekawe przedmioty, ale również porozmawiać z ludowymi twórcami, tworzącymi piękne i niepowtarzalne przedmioty i dekoracje.

Przywitanie wiosny!
Jaworek, 21 III 2016r


Korzystając ze słonecznej pogody postanowiliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę.
Aby wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, pracownia rękodzieła artystycznego przygotowała Marzannę. Kukłę podpaliliśmy a następnie wrzuciliśmy do pobliskiego jeziora, tym samym uznając nastanie upragnionej wiosny.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Sandomierza
18-19 V 2016

W dniach 17-18 maj wyruszyliśmy na wycieczkę na Lubelszczyznę .
Pierwszym przystankiem były Magiczne Ogrody w Trzciankach k. Janowca, gdzie w przepięknej scenografii kilkuhektarowego ogrodu wkraczamy do krainy baśni i fantasy, otoczonych tysiącami pachnących róż i szumiących wodospadów.
Następnym przystankiem na naszej trasie był Kazimierz Dolny, który zwiedzaliśmy w dość nietypowy sposób poprzez uczestnictwo w szlacheckiej grze miejskiej pt: „Złap Zagłobę”. Uczestniczy podzieleni zostali na dwie grupy poznali historię miasteczka, nauczyli się fechtunku, pisania gęsim piórem. Poznali tajniki życia szlachcica.
Kojnego dnia przejechaliśmy do Sandomierza gdzie zwiedzanie zaczęliśmy od przebycia podziemnej trasy turystycznej. Najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470m. Najsłynniejsza legenda mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach.
Tuż przy rynku mieści się Zbrojownia Rycerska. W zbrojowni w której można zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Mieliśmy również okazję przymierzyć renesansowe czy barokowe stroje. Po opuszczeniu zbrojowni udaliśmy się na rynek główny gdzie zwiedzaliśmy miasto według schamatu: „ Ścieżkami Ojca Mateusza”. Końcowa atrakcja był rejs statkiem po Wiśle.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej" w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Węgrowie
Jaworek,1 VI 2016

Jak co roku na początku czerwca udajemy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie na obchody Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. W tym roku obchody Dnia Godności połączone zostały z organizacją Dnia Dziecka. Mieliśmy okazję brać udział w zabawch, pokazie mody, wspólnym śpiewaniu, tańcach, malowaniu twarzy a do naszej dyspozycji był dmuchany zamek zjeżdżalnia, trampolina - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na tych, którzy chcieli uwiecznić piękne chwile i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czekała budka fotograficzna gdzie drukowane były nasze zdjęcia. Mamy nadzieję że za rok róznież wybierzemy się do Węgrowa na tą imprezę.

Wspólne grillowanie
Jaworek, 8 VI 2016

Tym razem to My zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne przy grillu. Zaprosiliśmy gości z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Węgrowa. Pobawiliśmy się przy muzyce, pograliśmy w gry na boisku a czas minął szybko i przyjemnie.

Wyjazd na spektakl muzycznego Teatru Es pt. "Tylko muzyka"
Siedlce, 14 VII 2016r

Kolejny raz udało nam się odwiedzić Scenę Teatralną Miasta Siedlce, gdzie odbyła się premiera spektaklu muzycznego Teatru Es pt: "Tylko muzyka".
Wokaliści i aktorzy Teatru ES wraz z towarzyszącą im Orkiestrą Teatru ES oraz występującymi w tym koncercie gościnnie siedleckimi artystami, zaprezentowali repertuar takich gwiazd jak: Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Doors, The Rolling Stones, Bob Dylan, Led Zeppelin, Pink Floyd i wielu innych.
Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego wyjazdu do Teatru Es.

Wyjazd integracyjny
9 IX 2016
Wspólnie z wychowankami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Warszawy, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Mennicę Paśtwową a na zakończenie odbyliśmy warsztaty piernikowe w Pijalni Czekolady Emila Wedla.

WsteczPlayDalej

XII Integracyjne Spotkanie Muzyczno-taneczne w Sokołowie Poslaskim
15 IX 2016
Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym. Ten czas spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze, przy muzyce i wspólnej zabawie.

Czytanie w plenerze
29 IX 2016
Tego wrześniowego, słonecznego popołudnia zostaliśmy zaproszeni przez wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na wspólne czytanie książek Henryka Sienkiewicza. Poznaliśmy takie tytuły jak "Janko Muzykant" , "W Pustyni i w Puszczy", "Krzyżacy" czy wielkie dzieło pt : " Ogniem i Mieczem". Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania i kolejnego wspólnego czytania książek.

WsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego