Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Archiwum 2014

Warsztat Terapii Zajęciowej

Mamy do przekazania ważny komunikat!

Jeden z naszych uczestników - Maciej od 2006 roku zajmuje się pirografią, czyli techniką wypalania obrazów w drewnie. Jest osobą niepełnosprawną, na codzień porusza się na wózku. Od kilku lat prezentuje swoje dzieła na różnego rodzaju wystawach, kiermaszach i innych imprezach okolicznościowych. Mamy nadzieję, że ten blog poszerzy grono osób zainteresowanych jego pracami.

Zapraszamy do obejrzenia dzieł wykonanych przez Macieja. Blog Macieja

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 21.12.2014 r. uczestniczyliśmy w kiermaszu Bożonarodzeniowym w Węgrowie. Dziękujemy wszystkim, którzy nabyli nasze prace. Dochód przeznaczymy na rehabilitację społeczną.

Spotkanie wigilijne

W dniu 16.12.2014 r. odbyło się spotkanie wigilijne. Wszyscy zaangażowaliśmy się w jego przygotowanie: ubraliśmy choinkę, wykonaliśmy stroiki, ulepiliśmy mnóstwo pierogów itp.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości. Miło nam, że zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Halina Ulińska - wicestarosta węgrowski, Pani Sylwia Domżała - Kurtiak - dyrektor PCPR w Węgrowie, Pan Mariusz Dobijański - dyrektor MOW w Jaworku oraz Pani Anna Guzek - kierownik internatu MOW w Jaworku.
Cieszymy się, że goście włączyli się do wspólnego kolędowania. Po złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem zawitał do nas Święty Mikołaj. Wszyscy, którzy byli grzeczni - otrzymali drobne upominki.

WsteczPlayDalej

Międzynarodowy Plener Malarski w Proszewie

W dniu 13.09.2014odbył się Międzynarodowy Plener Malarski w Proszewie, gdzie mogliśmy zaprezentować swoje prace szerszej publiczności.


Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Węgrów 2014

Dnia 12 czerwca udaliśmy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Węgrowie na obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Jak zwykle zostaliśmy tam bardzo serdecznie przyjęci przez panią dyrektor, kadrę nauczycielską oraz uczniów. Całość imprezy odbyła się na świeżym powietrzu. Na wszystkich przybyłych czekały gorące kiełbaski z grilla oraz napoje. Imprezę ukoronował występ zespołu LIMBOS. Nastęnym punktem imprezy przygotowanej przez organizatorów była dyskoteka, na której nasi uczestnicy bawili się z uczniami SOSzW.
Dziękujemy za zaproszenie oraz z niecierpliwością czekamy do przyszłego roku na uroczyste obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.

WsteczPlayDalej

Wspólne grillowanie

Dnia 4 czerwca 2014 roku zrobiliśmy grilla na świeżym powietrzu. Tym samym sezon na imperezy plenerowe w WTZ uznajemy za otwarty.

WsteczPlayDalej

Trzydniowa wycieczka (Puszczykowo, Poznań, Berlin, Pobiedziska, Gniezno)

W dniach 27 - 29.05.2014 roku udaliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy była pracownia Arkadego Fiedlera, reportera i znanego podróżnika. Zwiedziliśmy pracownię literacką, ogród z eksponatami przywiezionymi przez pisarza z jego licznych podróży.
Następnie udaliśmy się do Poznania gdzie wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Zwiedziliśmy Stare Miasto: zabytkowe fontanny, Kościół Farny (jedną z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce), rzeźbę Koziołków na Placu Kolegiackim, Ostrów Tumski, Katedrę z miejscem pochówku pierwszych władców Polski.
Kolejnego dnia naszym celem podróży był Berlin - stolica naszych zachodnich sąsiadów. Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się zwiedzić Reichstag, słynną szklaną kopułę z widokiem na Berlin. Przeszliśmy do Pomnika Holocaustu Żydów. Zrobiliśmy sobie zdjęcia przed Bramą Brandenburską, poznaliśmy luksusowe miejsca w niemieckiej stolicy. Późnym popołudniem udaliśmy się do Poznania na nocleg.

Trzeci, zarazem ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Skansenu miniatur w Pobiedziskach. Znajdują się tam kopie najważniejszych budynków w Wielkopolsce w skali 1:20. W Pobiedziskach obejrzeliśmy także rekonstrukcję maszyn oblężniczych stosowanych dawniej podczas działań wojennych.
Z Pobiedzisk przejechaliśmy do Gniezna - najstarszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy tam Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedrę - miejsce spoczynku Św. Wojciecha i koronacji królów Polski. Zobaczyliśmy także Drzwi Gnieźnieńskie. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Z niecierpliowścią czekamy na następny kilkudniowy wyjazd.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wyjazd do Pułtuska

Dnia 19 maja udaliśmy się do Domu Polonii w Pułtusku na warsztaty dotyczące zasad savior - vivre.
Prowadzący opowiadał nam o podstawach prawidłowego ułożenia zastawy stołowej, zasad trzymania sztućców, poprawnego zasiadania do stołu i wiele innych rzeczy, o których wcześniej nie wiedzieliśmy.

WsteczPlayDalej

Kiermasz Wielkanocny w WOK

Dnia 11 kwietnia odbył się w Węgrowskim Ośrodku Kultury Kiermasz Wielkanocny gdzie m. in.: swoje stoisko zaprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaworku. Zachęcaliśmy przychodzących gości do zakupu takich wyrobów, jak: pisanki, baranki, zajączki, stroiki i karty wielkanocne, wypieki świąteczne i wiele innych.


WsteczPlayDalej

Msza Święta w WTZ

Dnia 27 marca 2014 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyła się Msza Święta dziękczynna z okazji dziesiątej rocznicy powstania placówki. Mszę odprawił proboszcz parafii Wierzbno ksiądz Kazimierz Jóźwik. Modliliśmy się także za zdrowie wszystkich uczestników i pracowników WTZ.

WsteczPlayDalej
Topienie Marzanny 2014

Dnia 21 marca 2014 roku uczestnicy i pracownicy WTZ w Jaworku udali się nad okoliczną wodę, aby pożegnać smutną zimę poprzez spalenie Marzanny. Nasz pochód z Marzanną przez całą wieś wywołał spore zainteresowanie mieszkańców. Każda napotkana osoba życzyła nam, abyśmy skutecznie "pożegnali" zimę.
Wydaje się, że udało nam się spełnić życzenia mieszkańców Jaworka oraz nasze, bo po spaleniu Marzanny znacznie poprawiła się pogoda.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Dyskoteka ostatkowa w WTZ


Dnia 25 lutego w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Jaworku odbyła się dyskoteka ostatkowa. Była to długo wyczekiwana przez uczestników impreza. Nad oprawą muzyczną czuwali DJ Maniek i DJ Michał. Impreza była bardzo udana o czym świadczą zdjęcia w galerii obok oraz codziennie zadawane pytanie "kiedy będzie dyskoteka?" przez niektórych uczestników.

Pełny ekranWsteczPlayDalejWyjście do kina w WOK Węgrów


Dnia 14 lutego 2014 roku udaliśmy się węgrowskiego kina "KONGRES" na komedię romantyczną Weronki Migoń
"Facet (nie)potrzebny od zaraz".

kadr z filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz"

Bal karnawałowy w ŚDS Miedzna

Dnia 29 stycznia 2014 roku udaliśmy się do ŚDS Miedzna na zorganizowany tam bal karnawałowy. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się nam bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Impreza została zorganizowana w zabytkowym budynku XVIII wiecznego Zajazdu - karczmy. Jest to jeden z niewielu zachowanych obiektów tego typu w kraju.
Na miejscu przywitała nas serdecznie pani kierownik ŚDS Miedzna - Longina Myszkowska. Po krótkim poczęstunku wszyscy udaliśmy się do sali tanecznej gdzie rozpoczęła się dyskoteka, w której brali udział wszyscy uczesnicy i pracownicy obydwu placówek. W międzyczasie odbyło się kilka konkursów zręcznościowych. Wszyscy tak dobrze się bawiliśmy, że nie zauważyliśmy jak szybko minął nam czas
i trzeba było wracać do domu. Na zakończenie bardzo serdecznie dziękujemy pani kierownik, pracownikom i uczestnikom ŚDS Miedzna za zaproszenie i miło spędzony czas.

WsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego