Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Wydarzenia 2017

Warsztat Terapii Zajęciowej

Kierowć każdy może
Jaworek, 25 I 2017r
Początek roku przyniósł nam niezwykle przyjemne doświadczenia. Zostały przeprowadzone zajęcia praktyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego. Pod okiem instruktora w odpowiednio przygotowanym aucie, każdy uczestnik mógł przez chwilę poczuć się kierowcą. Większość uczestników po raz pierwszy miała możliwość samodzielnie prowadzić samochód.


Bal karnawałowy w Miedznie

Miedzna, 8 II 2017r

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy z Miedzny uczestniczyliśmy w balu karnawałowym. Świetna muzyka, konkursy i pyszne jedzenie sprawiły, że był to dla nas miły dzień.

WsteczPlayDalej


Walentynki

Jaworek, 14 II 2017r

Na cześć tego święta zorganizowaliśmy dyskotekę. Kilka dni wcześniej uczestnicy tworzyli kartki walentynkowe dla swoich sympatii. Również przygotowywali dekorację walentynkową w swoich pracowniach. W czasie zabawy były wręczane kartki walentynkowe. W dyskotece wszyscy brali udział i bardzo dobrze się bawili.

Niezwykli goście w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Jaworku
Jaworek, 15 II 2017r

15 lutego odwiedziły nas Pani Joanna Skoczek- dyrektor Mazowieckiego Oddziału PFRON, Pani Edyta Bocoń- pracownik PFRON oraz Pani Jadwiga Snopkiewicz - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Tego dnia mieliśmy okazję zaprezentować nasze prace i dzieła.


Bal karnawałowy w Sokołowie Podlaskim

Sokołów Podlaski, 16 II 2017r

Kolejną okazją do świetnej zabawy był dla nas bal karnawałowy w Sokołowie Podlaskim zorganizowanym przez tamtejszy Warsztat. Był to nie tylko czas dobrej zabawy, ale przede wszystkim okazja do integracji z zaprzyjaźnioną instytucją.


Wizyta w Węgrowie

Węgrów, 17 III 2017r

W ramach rehabilitacji zawodowej poznaliśmy pracę zakrystianina w Kościele pw. św. Piotra z Alkantary i Antoniego z Padwy w Węgrowie. Pan Marek, który pełni funkcję kościelnego, w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się jak wiele obowiązków na nim spoczywa i jak bardzo jest to ciężka praca. Dzięki życzliwości Pana Marka zwiedziliśmy również podziemia Klasztoru gdzie znajduję się cmentarz. Warto zaznaczyć, że niektóre trumny tam złożone liczą około 300 lat. Było to dla nas nowe i niezwykle ciekawe doświadczenie. Odwiedziliśmy również groby naszych bliskich zmarłych oraz Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Węgrowie. Tego dnia poszliśmy do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeliśmy poruszający film pt. „ Był sobie pies” mówiący o niecodziennej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem.

WsteczPlayDalej


Marzanno Marzanno…

Jaworek, 21 III 2017r

21 marca to pierwszy dzień wiosny. Jak nakazuje tradycja, tego dnia topimy lub palimy Marzannę, aby pozbyć się ostatnich oznak zimy i przywitać wiosnę. Oczywiście ową tradycję podtrzymaliśmy w Jaworku. Przygotowania trwały już kilka dni wcześniej. Oprócz tworzenia Marzanny uczestnicy uczyli się wiersza pt. „ Marzanno Marzanno…” Tego dnia liczną grupą udaliśmy się nad rzekę, gdzie dopełniliśmy swoich powinności. Towarzyszyła nam jeszcze trochę zimowa pogoda, ale przede wszystkim świetny humor.


Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!
Marzanno Marzanno sroga, zła Marzanno,
weź śniegi i lody, wynoś się do wody.

WsteczPlayDalej


Happening na Rynku w Węgrowie
"Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem"

Węgrów, 3 IV 2017r


Odwiedziny Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
Sztuka "Carmen"
Siedlce, 6 IV 2017r


Konkurs "Plastyka w obrzędach i zwyczajach-Wielkanoc 2017"

Węgrów, 7 IV 2017r

Miło nam zakomunikować, iż podczas rozstrzygnięcia konkursu pt: "Plastyka w obrzedach i zwyczajach- Wielkanoc 2017", w kategorii osoby dorosłe/ stroiki wielkanocne drugie miejsce zajęła nasza uczesnticzka, Pani Izabela Skarżyńska. Cieszymy się niezmiernie i serdecznie gratulujemy!

Tego samego dnia braliśmy udział w Kiermaszu Wielkanocnym na Rynku Mariackim w Węgrowie, gdzie mogliśmy zaprezentować nasze prace i wyroby.


WsteczPlayDalej


Śniadanie Wielkanocne

Jaworek, 12 IV 2017r


Wycieczka do Wrocławia, Legnicy, Pragi oraz miasta Mlada Boleslav

15-18 V 2017r


15.05. wyruszyliśmy na czterodniową wycieczkę, której program przewidywał poznanie takich miejsc jak Kolejkowo ( świat w miniaturze ), Hydropolis oraz ZOO (Afrykarium) we Wrocławiu dalej nocleg i zwiedzanie Legnicy. W Mlada Boleslav odwiedziliśmy linię produkcyjną Skody. Kolejne dni spędziliśmy na zwiedzaniu stolicy Czech- Pragi. Płyneliśmy statkiem po rzece Wełtawie, spacerowaliśmy po Moście Karola, oglądaliśmy pokaz fontann, wjechaliśmy kolejką na wzgórze Petrin oraz wędrowaliśmy po Starym Mieście. Poznaliśmy kulturę i obyczaje naszych sąsiadów, a przede wszystkim świetnie się razem bawiliśmy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


III Festyn Rodzin Zastępczych w Węgrowie

Węgrów, 28.05.2017

Przy parafii św. Ojca Pio w Węgrowie odbył się Festyn Rodzin Zastępczych.

WsteczPlayDalej


Weterynarz-rehabilitacja zawodowa.

Węgrów, 31.05.2017

W środę wybraliśmy się do Węgrowa do przychodni weterynaryjnej MIKO-WET. Oprócz podstawowych zabiegów mają w ofercie strzyżenie zwierzęt. Pan doktor bardzo ciekawie opowiedział nam o swojej pracy. Obok gabinetu znajduje się sklep zoologiczny, który również zobaczyliśmy. Były tam m.in króliki, świnki morskie, jaszczurki, karmy i akcesoria dla zwierząt.

WsteczPlayDalej


"Dzień Dziecka" w Węgrowie.

Węgrów, 01.06.2017

Na zaproszene Specjlnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie uczestniczyliśmy w "Dniu Dziecka". Czekały na nas liczne atrakcje, wspólna zabawa, występy i pyszny poczęstunk. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

WsteczPlayDalej


Rehabilitacja zawodowa-magazynier/referent.

Jaworek, 02.06.2017

Odwiedzając Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku, zapoznaliśmy się z specyfiką pracy magazyniera. Osoba pełniąca tę funkcję opowiedziała nam na czym polega jej praca. Do obowiązków magazyniera-referenta należy m.in przyjmowanie i wydawanie towarów, ustalenie ilości materiałów, prowadzenie dokumentacji magazynowej, obsługa komputera, inwentaryzacja. Jak również utrzymywanie porządku i czystości w magazynie.

WsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego