Stowarzyszenie "Jawor"

Szukaj

Idź do treści

Archiwum 2011

Warsztat Terapii Zajęciowej

Wizyta w Węgrowskim Ośrodku Kultury
15 kwietnia 2011 roku, Uczestnicy Warszatu Terapii Zajęciowej w Jaworku udali się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury w Węgrowie w ramach promocji Warsztatu i prezentacji swoich prac.


WsteczPlayDalej

Wydanie pierwszego numeru gazetki warsztatowej "Po prostu bądź"
20 kwietnia 2011 roku wydaliśmy pierwszy numer warsztatowej gazetki "Po prostu bądź". Będziemy raz w miesiącu wydawać gazetkę, dzięki której dowiecie się Państwo o zdarzeniach z mijającego miesiąca i pracy jaką wykonują podopieczni podczas pobytu w Warsztacie.


Jarmark Świętego Stanisława

Dnia 7 maja udaliśmy się do Siedlec na Jarmark Św. Stanisława. Był on organizowany po raz czwarty. Impreza ta trwa dwa dni i jest organizowana ku pamięci patrona miasta. Jarmark Św. Stanisława to wydarzenie o charakterze targowo - wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nie eksponowany dotychczas na ponad lokalnym poziomie.
Mieliśmy okazję wysłuchać Koncertu Młodzieżowego Big Bandu z Holandii. Wykonawcy w swoim repertuarze mieli wiele znanych utworów między innymi Michaela Jacksona, Bacha czy Chopina. Na zakończenie koncertu młodzież wykonała Mazurka Dąbrowskiego.
Stoiska wystawców zrobiły na nas duże wrażenie, mogliśmy podziwiać wyroby rękodzielnicze takie jak: biżuteria, przedmioty codziennego użytku, kosze wiklinowe.
Na zakończenie naszej wizyty udaliśmy się na mały mały posiłek do restauracji Mc Donalds's.

WsteczPlayDalej

Wizyta Biskupa Diecezji Siedleckiej

Dnia 30 maja 2011 roku gościliśmy w Biskupa Diecezji Siedleckiej Zbigniewa Kiernikowskiego. Długo oczekiwanego gościa przywitała piękna słoneczna pogoda oraz odświętnie ubrani uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Ksiądz Biskup zapoznał się z działalnością naszej placówki. Podopieczni chętnie opowiadali o WTZ. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy obrazek. Ekcscelencja i towarzyszący duchowni również zostali obdarowani pracami powstałymi w WTZ. Później była krótka modlitwa i słodki poczęstunek.

WsteczPlayDalej

Wystawa prac uczestnika WTZ Jawor

Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizował (przy dużej pomocy księdza Bogdana Wawrzeczko z Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Węgrowie), który udostępnił nam miejsce na wernisaż prac. Ksiądz Bogdan poprowadził aukcję prac naszego uczestnika Macieja Rowickiego. Prace cieszyły się dużym zainteresowaniem i prawie wszystkie zostały sprzedane podczas przeprowadzonej aukcji. Zmotywowało to Macieja do dalszej pracy.

WsteczPlayDalej

III Międzynarodowy Plener Malarski - "Sucha - Ostatni Zaścianek"

Dnia 20.08.2011 roku uczestnicy i pracownicy WTZ Jawor udali się do Suchej na III Międzynarodowy Plener Malarski - "Sucha - Ostatni Zaścianek". Można było obejrzeć tam warsztaty malarskie, zakupić gotową pracę. Nasz Warsztat miał także swoje stoisko.

WsteczPlayDalej

Warsztaty wideo - reportażu

W dniach 08 - 12 VIII 2011r. uczyliśmy się tworzyć wideo - reportaże. Dzięki temu szkoleniu potrafimy przy wykorzystaniu dostępnego sprzętu amatorskiego zmontować krótkie filmy promujące nasze Stowarzyszenie. Poniżej przedstawimy nasze pierwsze "prawie" profesjonalne filmy.
Film "Ogórki" powstał w Pracowni Gospodarstwa Domowego. Film "Plastyka" zrealizowaliśmy w Pracowni Plastycznej.

Niezwykły świat techniki

Dnia 04.08.2011 roku udaliśmy się do Interaktywnego kina Cinema Park na projekcję w 3D pt.:"Niezwykły świat techniki". W każdej z 6 sal uczestnicy przeżyli inną dawkę filmowych emocji. Zabawa zaczyna się w Sali Ruchu wyposażonej w fotele, które poruszają się synchronicznie według obrazów wyświetlanych na ekranie. Przechylają się w różnych kierunkach, łapią za nogi specjalnymi „łapkami", łaskoczą w plecy, emitują powiew wiatru, a nawet spryskują wodą. W sali Ruchu dowiedzieliśmy się jak na przed wiekami rozwijał się transport. W sali 3D widzieliśmy cuda współczesnego budownictwa: wieżowce, tunele, mosty. Sala muzyki przybliżyła nam jak powstawało i rozwijało się kino, od początków do współczesnej techniki cyfrowej. Sala wyobraźni przybliżyła nam zaawansowane rozwiązania techniczne i ich zastosowanie w życiu codziennym. Na koniec sala interakcji zaprosi nas do rywalizacji podczas interaktywnej akademii. Wycieczka do Cinema Park, to zawsze niezwykła podróż w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.


Wyjazdy w Sierpniu

Uczestnicy WTZ Jawor dzień 25 sierpnia 2011 roku zapamiętają na bardzo długi czas. W tym właśnie dniu odwiedzili wiele miejsc. Szukali "Skarbu" w Puszczy, odwiedzili serialowe "Wilkowyje" - miejsce kręcenia odcinków popularnego serialu - "Ranczo". Niektórzy mają nawet zdjęcie na znanej miłośnikom serialu ławeczce, gdzie spotykają się miłośnicy dobrego, bo taniego wina "Mamrota".

WsteczPlayDalej

Wycieczka do Siedlec, Suchej, Kotunia


We Wrześniu udaliśmy się wycieczkę objazdową do Siedlec, Suchej i Kotunia. Zwiedziliśmy m. in.: Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, Skansen w Suchej, Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu.

WsteczPlayDalej

Toruń 2011


W dniach 16 - 17 września 2011 roku udaliśmy sięna wycieczkę do Torunia gdzie zwiedziliśmy: Dom Kopernika, Muzeum „Świat Toruńskiego Piernika” - gdzie mogliśmy własnoręcznie upiec piernik, Łuk Cezara, Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski (Ratusz, Dwór Artusa, Piernikowa Aleja Gwiazd, Kościół Ducha św., Kamienica pod Gwiazdą, Gospoda Flisacza), Pomnik i Dom Kopernika, Krzywa Wieża, spichrze, Brama Żeglarska, Droga Królewska, Katedra Świętojańska, Dom Eskenów, Brama Mostowa, Dwór Bractwa św. Jerzego, ruiny Zamku Krzyżackiego, Kościół św. Jakuba, Rynek Nowomiejski.


WsteczPlayDalej
Idź na górę strony

Powrót do treści | Wróć do menu głównego