X - lecie WTZ

X - lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jaworku

Dnia 10 grudnia punktualnie o godzinie 10 Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Jawor" uczcił swoją dziesiątą rocznicę powstania. Na uroczystość przybyło wiele osób związanych
z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Z rąk uczestników WTZ dziesięć najbardziej zasłużonych osób i instytucji otrzymało "Anioły Warsztatów" jako znak ogromnej wdzięczności za okazywaną pomoc i życzliwość.
Podczas spotkania wiele ciepłych słów usłyszeli rodzice uczestników, którzy aktywnie wspierają WTZ w Jaworku. Przybyli goście wzięli udział we wspólnym kolędowaniu.Dzięki prezentacji multimedialnej wszyscy przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z minionej dekady. Następnie przeprowadzono aukcję prac podopiecznych.
Dzięki hojności gości udało się sprzedać wszystkie prace,
a zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rehabilitację społeczną. Na zakończenie był oczywiście tort urodzinowy oraz skromny poczęstunek przygotowany przez rodziców i uczestników.
Tego dnia otrzymaliśmy wiele ciepych życzeń i prezentów za które serdecznie dziękujemy.

Wiersz Moniki Ufnal napisany specjalnie na okazję X - lecia powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jaworku

Świętujemy dzisiaj dziesięciolecie,
Warsztaty to najlepsze miejsce na świecie.
Codziennie się tu spotykamy,
ciekawe zajęcia tutaj mamy.
W pracowni piękne prace powstają,
dużo radości nam wszystkim dają.
Na gimnastyce każdy solidnie ćwiczy,
sprawność fizyczna bardzo się liczy.
Szeroki świat razem zwiedzamy,
i mnóstwo wrażeń miłych mamy.
A terapeutów mamy najlepszych,
potrafią nam każdą chwile dobrze zajęciami wypełnić.
Wiec gdy pada deszcz i gdy ładna pogoda,
to w domu siedzieć szkoda,
bo tu się wszyscy dobrze znamy i fajnie czas razem spędzamy.