Dzialania - archiwum 2012

Galeria Tolerancji

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na podstawie Umowy Nr 67 / KP – TP - II / D – K / 12
Termin realizacji zadania: 03. 09. 2012 r. – 15. 12. 2012 r.

Cele projektu:

• wspieranie dialogu i tolerancji międzykulturowej,
  • edukacja pozaformalna,
  • uświadomienie, że rasizm, antysemityzm jest czasem konsekwencją braku znajomości kultury,
  • przybliżenie kultury, pisma, sztuki, kuchni, zwyczajów Żydów, Ukraińców oraz Ormian tj. przedstawicieli mniejszości zamieszkujących na naszym terenie,
  • poznanie wybranych różnic, podobieństw między kulturami,
  • podnoszenie kompetencji międzykulturowych i łamanie stereotypów poprzez kontakty z innymi kulturami.

W ramach projektu odbyły się:

• Warsztaty „Śladami kultury żydowskiej”, w ramach których poznaliśmy zwyczaje, tradycje i kuchnie żydowską. Spróbowaliśmy m. in. dań koszernych.
  • Warsztaty „Śladami kultury ukraińskiej” – uczyliśmy się śpiewu, tradycyjnych pieśni męskich, poznaliśmy święta i zwyczaje naszych wschodnich sąsiadów.
  • Warsztaty „Śladami kultury ormiańskiej” – poznaliśmy historię, architekturę i kulturę ormiańską. Nauczyliśmy się wypiekać chaczapury.

Ważne! Wszystkie wyżej wymienione warsztaty były przeprowadzone przez przedstawicieli mniejszości narodowych.

Wydaliśmy publikację „
W tyglu mazowieckich kultur”, którą możecie Państwo przeczytać i pobrać w formacie PDF. Proszę kliknąć w poniższy obrazek.